Zdecydowanie się na usługi biura rachunkowego niesie za sobą wiele zalet. Jest to rozwiązanie bardziej opłacalne finansowo niż zatrudnienie księgowego, a w atrakcyjnej cenie otrzymujemy pełen profesjonalizm i pewność, że nasze dane są bezpieczne. Starannie wybierzmy biuro, tak by poziom obsługi był dopasowany do naszych oczekiwań. Gdy powierzymy mu sprawy związane z księgowością, będziemy mogli skupić się na tym, co jest istotne – prowadzeniu naszego biznesu.

Na ile biuro będzie odpowiedzialne za błędy?

Nawet jeżeli biuro rachunkowe w pełni zajmuje się księgowością firmy, to za błędy rozliczeniowe sąd pociągnie do odpowiedzialności przedsiębiorcę. Dopiero później będzie on mógł domagać się odszkodowania z tytułu poniesionych strat. Dlatego sprawdzajmy każde biuro pod kątem posiadanej polisy ubezpieczeniowej typu OC. Dzięki niej będziemy mogli otrzymać kompensatę na wypadek pomyłki w rozliczeniach. Posiadanie takiego ubezpieczenia jest dzisiaj obowiązkowe, dlatego zwróćmy uwagę na to, czy biuro jest ubezpieczone na pewne dodatkowe czynności lub czy suma gwarancyjna OC jest wyższa od sumy minimalnej, która wynosi 10 tysięcy euro.

Podejście to ważna sprawa

Starajmy się dopasować sposób działania biura do profilu naszego biznesu. Jeżeli prowadzimy małą działalność, wybierzmy podmiot, który zajmie się naszą księgowością w sposób indywidualny. Biuro może nawet przydzielić nam danego księgowego, z jakim będziemy mogli bezpośrednio kontaktować się w sprawie rachunkowości firmy. Powinien być to specjalista w naszej dziedzinie rynkowej lub w przepisach związanych z typem prowadzonej przez nas działalności. Posiadając jedną osobę, która zajmie się księgowością, to w jej ręce będziemy składać wszystkie dokumenty oraz to z nią będziemy omawiać kwestie związane z prowadzeniem firmy. Zwracajmy uwagę na oferty tych podmiotów, które współpracują z profesjonalistami z różnych dziedzin – prawnikami, notariuszami czy rzeczoznawcami.

Tylko z odpowiednim doświadczeniem

Najlepiej, aby biuro posiadało kilka lat doświadczenia na rynku oraz stale udoskonalało swoją wiedzę. Tylko w ten sposób może ono zaoferować swoim klientom rozwiązania, które będą najbardziej skuteczne i opłacalne finansowo. Dużym ułatwieniem dla firm jest przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną – sprawdźmy więc, czy dane biuro nam to umożliwia.